Bolu Sohbet Odaları

AkMaN     02-04-20     Sohbet Odaları     Bolu Sohbet Odaları     321 Defa Okundu

Bolu Sohbet Odaları

Merhaba Arkadaşlar Bu Makalemizde sizlere Bolu Sohbet Odaları ndan bahsedeceğiz..

Bolu Sohbet Odaları
Bolu Sohbet Odaları

Bolu ilimiz etrafı dağlarla çevrili geniş bir ovada ve bu ovanın kuzey tarafındaki dağın eteklerine kurulmuştur.
Bolu Kaliteli Sohbet Odaları ilimizin yüzölçümü 8276 km² dir. ilin 2019 yılı nüfusu ise 316.126 dır. İlimizin ilçeleri ise ; Dörtdivan, Yeniçağa ve Gerede, Mengen, Göynük, Mudurnu, Seben, Kıbrıscık tır.

Tarihi ve Turistik Yerleri

Seben Kaya Evleri

İlimizin Solaklar köyünde yer alan Seben Kaya Evleri ilçe merkezine 4 km mesafededir. Bu tarihi evler turistik açıdan en sık ziyaret edilen yerlerdendir. Erken Hristiyanlık döneminde yapılan evler Orta Bizans dönemine kadar faal bir şekide kullanılan evler günümüzde ziyarete açıktır.

Yukarı Taşhan

Bolu yu ziyarate gittiğinizde mutlaka uğramanız gereken Tarihi ve Turistik yerlerden birtaneside Büyük Camiinin yanıbaşındaki Yukarı Taşhan dır. Serbevvab Hacı Abdullah Ağa’nın isteği üzerine 1804 yılında inşa edilmiştir ve günümüzde hala kullanıma açıktır.

Gerede Keçi Kalesi

ilimizin Gerede ilçesinde yeralmaktadır. Günümüze parça parça ulaşmış olsada en önemli tarihi eserlendendir. Arkut Dağında bulunan kale stratejik bir konuma sahiptir. Adını savaş zamanında keçilerin boynuzlarına mum yakılmasıyla askerlerin korkup kaçmasından almıştır. Bolu nun ziyaret edilesi yerlerinden birisidir.

Tarihi Çeşme

İlimizin Merkezinde Semerkand mahallesinde yer alan çeşmenin yapım tarihi net olarak bilinmemektedir dikdörtgen mimarisiyle göze çarpan ve şehrin tarihi dokusunu yansıtan bir yapısı vardır.

Göynük Zafer Kulesi

İlimizin küçük ama tarihi güzelliklerle dolu Göynük ilçesinde yer almaktadır. Cuma mahallesinde konumlanan kule ilçenin manzarasına hakim bir yer yerdedir ve kuleden manzarayı izlemek ayrıcalıktır. Milli mücadele döneminde Hurşid Bey in isteğiyle Sakarya meydan muhaberesi şehitlerinin anısına ithafen yaptırılmıştır.

Akşemseddin Türbesi

Bolu nun Göynük ilçesinde Süleyman Paşa Camiisinin avlusunda bulunmaktadır. Fatih Sultan Mehmetin hocası ve İstanbul un manevi fatihidir.

Abant Gölü Tabiat Parkı

Bolu şehir merkezine 34 km uzaklıktadır. Bolu denilince akla gelen ilk yerlerden birisi de burasıdır. Çok sayıda canlı bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapar sizlerde piknik yapmak ve doğal güzellikler keşfetmek istiyorsanız burayı ziyarete gitmenizi gezip görmenizi tavsiye ederiz.

Bir makalemizin daha sonuna gelirken sizleride ücretsiz sohbet in keyfine varmak için Seviyeli Sohbet Odaları mıza bekliyoruz. Sizlerde Eğlenmek kaliteli bir Sohbet in tadına varmak istiyorsanız haydi aramıza sizde katılın.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (6 Yorum)

  Emeğine yüreğine sağlık AkMaN gerçekten güzel bir yazı olmuş

  Sohbet odalari cok guzel

  Emeğine yüregine saglık kardeşim.. Masalfm.biz.. doğru düzgün sohbetin tam merkezindesiniz..

  Emeğine saglik AkMaN abi masalfm.biz sohbetin ve müzik keyfinin tek adresi

  Yazın serin kışın çekilmez bir soguk ..

  Harika bir yazı olmuş herkese tavsiye ederim radyosu harikadır.. <3 MasaLFM <3


SevgiLimani.Net

Kendinizi yalnız hissettiğinizde sohbet edebileceğiniz birilerini aradığınızda imdadınıza yetişecek olan sohbet sitesi.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2019 SevgiLimani.Net - Tüm hakları saklıdır.