Denizli Sohbet Odaları

AkMaN     08-04-20     Sohbet Odaları     Denizli Sohbet Odaları     327 Defa Okundu

Denizli Sohbet Odaları

Merhaba arkadaşlar bugün sizlere Denizli ve Denizli Sohbet Odaları ndan bahsedeceğiz.

Denizli Sohbet Odaları
Denizli Sohbet Odaları

Denizli Türkiyenin 15. en büyük illerinden birisidir. İlimizin Nüfusu : 1.037.208 dir. Yüzölçümü ise 12.134 km²’ dir.

Tarihi ve Turistik Yerleri

Horozlarıyla ünlü ilimizin belli başlı tarihi ve turistik yerleri arasında ; Tekkeköy Kaplıcası, Acıpayam Yazır Camii, Servergazi Türbesi, Çizmeli Kaplıcaları, St. Philippe Martyrion Kilisesi, Bayram Yeri Meydanı, Akhan Kervansarayı, Keloğlan Mağarası, Denizli Ufo Müzesi, Honaz Dağı Milli Parkı, Colossae Antik Kenti, Sarayköy Kaplıcaları, İncirlipınar Parkı, Yeşildere Şelalesi, Tripolis Antik Kenti, Tabea Antik Kenti, Kaklık Mağarası, Karahayıt Kaplıcaları, Ağlayan Kaya Şelalesi, Güney Şelalesi, Laodikya Antik Kenti, Pamukkale Travertenleri, Hierapolis Antik Kenti, Pamukkale Hierapolis Arkeoloji Müzesi dir.

Tekkeköy Kaplıcası

Sarayköy ilçesine bağlı olan Tekkeköyünde bulunan kaplıca sularıyla turistlerin ilgisini çekmektedir. Kaplıca Tekköy e 20 km uzaklıkta yeralmaktadır. Kaplıca etrafında Roma döneminde kalma hamam, soyunma yerleri va havuz bulunmaktadır. Bu kaplıcanın romatizma, kadın hastalıkları ve idrar yolu hastalıklarına iyi geldiği biliniyor.

Acıpayam Yazır Camii

Denizli Kaliteli Sohbet Odaları nın Acıpayam ilçesinde bulunan camii yi 1801 yılında Hacı Ömer Efendi tarafından yaptırılmıştır. Camii nin en belirgin özelliklerinden birtaneside 13. yy da yapılan ilk ağaç direkli camii olmasıdır. Süslemeleri açısından gayet zengin olan Camii de panolar halinde resimler bulunmaktadır. Camii nin mimarisi ise dikdörtgen mimaridir.

Servergazi Türbesi

Denizlinin merkezinde bulunan türbe Yeşilköy yakınlarındadır. 1210 yılında Denizlinin fethi sırasında şehit olan Selçuklu komutanı Servergazi tarafından inşaa ettirildiği düşünülmektedir. Türbenin yapısı günümüze orjinal haliyle gelmiştir.

Çizmeli Kaplıcaları

İlimizin Buldan ilçesinde bulunan bu kaplıcalar bölgenin en zengin termal kaynaklarından birisidir. Diğer bir adı Yenice kaplıcaları olan bu kaplıcalar ilçeye 16 km mesafede bulunan Yenicekent te yer almaktadır. bu kaplıcaların kalp, damar, hemoroit, karaciğer yetmezliği, romatizma, basur ve deri hastalıklarına iyi geldiği bilinmektedir.

Kaklık Mağarası

Denizlinin doğal güzelliklerinden birtanesi olan mağara Honaz ilçesi sınırlarında yeralmaktadır. Mağaranın içinde büyük bir traverten bulunmaktadır ve kendine özgü küçük şelaler görülmeye değer bir güzelliğe sahiptir. Kaklık Mağarasını görmenizi tavsiye ediyoruz.

Bir makalemizin daha sonuna gelirken sizleride Seviyeli Sohbet Odalarımıza bekliyoruz.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SevgiLimani.Net

Kendinizi yalnız hissettiğinizde sohbet edebileceğiniz birilerini aradığınızda imdadınıza yetişecek olan sohbet sitesi.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2019 SevgiLimani.Net - Tüm hakları saklıdır.