Edirne Sohbet Odaları

AkMaN     19-07-20     Sohbet Odaları     Edirne Sohbet Odaları     662 Defa Okundu

Edirne Sohbet Odaları

Merhaba arkadaşlar bugünkü makalemizde sizlere Edirne Sohbet Odaları ndan bahsedeceğiz.

Edirne Sohbet Odaları
Edirne Sohbet Odaları

Marmara Bölgesinin Trakya kesiminde yeralan ve buram buram tarih kokan ve aynı zamanda bir zamanlar Osmanlı Devletinin Başkent i olan Edirne ilimizin nüfusu 180.327 dir. Marmara Bölgesinde yer alan ilimizin yüzölçümü ise 6.279 km² dir. Bulgaristanla sınır komşusu olan ilimiz aynı zamanda birçok tarihi eser e ev sahipliği yapmaktadır. Şimdi gelin Edirne nin Tarihi ve Turistik Yerlerini birlikte tanıyalım.

Tarihi ve Turistik Yerleri

Edirne Kaliteli Sohbet ilimizin belli başlı tarihi ve turistik yerlerinden bazılarını sizlere şöyle sıralayabiliriz;

Selimiye Camii, Üç Şerefeli Camii, Etnoğrafya Müzesi, Eski Camii, II. Beyazid Külliyesi ve Şifahanesi, Selimiye Arastası, Selimiye Vakfı Müzesi, Edirne Büyük Sinagogu, Meriç Köprüsü, Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Balkan Savaş Eserleri Müzesi, Balkan Şehitliği, Rüstem Paşa Kervansarayı, Beyazid Köprüsü, Makedonya Kulesi dir.

Selimiye Camii

Edirne nin gezilecek ilk yerlerinden birtanesidir. Mimar Sinan ın 1569-1575 yılları arasında yapılan Camii Osmanlı ve Türk tarihinin en seçkin eserlerinden birtanesidir. Kesme taşlardan inşaedilen camii taş, mermer, ahşap ve çini süslemeleriyle şehre ayrı bir ihtişam ve güzellik katmaktadır. Eğer yolunuz Edirne ye düşerse gezip görmeniz gereken yerlerden birtanesidir.

Üç Şerefeli Camii

II. Murat Döneminde yapılan eser usta Müşahittin tarafından 1438-1447 yılları arasında inşaedilmiştir. Üç Şerefeli Camii çok kubbeliden tek kubbeliye geçişin en güzel örneğidir. Her bir minareye ayrı merdivenlerden çıkılmaktadır. Edirne ilimizin Cumhuriyet Meydanında yer alan eseri gezip görmenizi tavsiye ederiz.

Etnoğrafya Müzesi

Selimiye Camii ne 50 metre uzaklıktadır. Arkeoloji Bölümü ve Arkeoloji Bahçesi olmak üzere toplamda iki bölümden oluşmaktadır. 1971 yılında inşaa edilen müzenin içerisinde Roma Dönemine ait fosil kalıntılarından Edirne giysilerine kadar herşey bulunmaktadır. Edirne tarihini analiz etmek istiyorsanız bu müzeye mutlaka uğramalısınız.

Eski Camii

Edirne Ücretsiz Sohbet in ilk Camiilerinden olan Eski Camii Süleyman Çelebi tarafından tamamlanmıştır. 15. yy. ın en büyük camilerinden birtanesi olan bu yapıda 9 tane kubbe eklentisi bulunmaktadır. İç mekanında bulunan 4 adet paye sayesinde ferah bir ambiyansa sahiptir. Sabuni Mahallesinde bulunan camii yi gezip görmenizi tavsiye ederiz.

Evet Arkadaşlar bir makalemizin daha sonuna gelirken sizleride sitemize en güzel arkadaşlıklar ve Kaliteli Sohbet ler etmeye bekliyoruz.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (2 Yorum)

    Çok aydınlatıcı bir yazı olmuş.Bilmedigim ufak tefek ozelliklleride öğrendim sayende emeğine saglik AkMaN abi..

    Gezmeyenler için edirne camii yi gezmelerini tavsiye ederim güzel yerler heryer buram bura tarih kokuyor.


SevgiLimani.Net

Kendinizi yalnız hissettiğinizde sohbet edebileceğiniz birilerini aradığınızda imdadınıza yetişecek olan sohbet sitesi.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2019 SevgiLimani.Net - Tüm hakları saklıdır.