Erzincan Sohbet Odaları

AkMaN     07-10-20     Sohbet Odaları     Erzincan Sohbet Odaları     654 Defa Okundu

Erzincan Sohbet Odaları

Merhaba arkadaşlar bu makalemizde sizlere Erzincan ve Sohbet Odaları ndan bahsedeceğiz fakat makaleye başlamadan önce sizleri Kaliteli Sohbet Odaları na davet etmek istiyoruz.

 

Erzincan Sohbet Odaları
Erzincan Sohbet Odaları

 

ilimizin nüfusu 223.633 yüzölçümü 11,974 km² dir. Doğu Anadolu bölgesinde yer alan ilimiz basınç kuşaklarına, yüzey şekillerine ve yükseltilerine göre yer yer farklılık göstermektedir.

 

Geçim Kaynakları ve Ekonomik Yapısı

 

Cumhuriyetin kurulduğu ilk yıllarda ilimizin geçim kaynakları tarım, hayvancılık ve ekonomiye dayalı olma özelliği devam etmektedir.

 

Tarım

 

Cumhuriyet tarihi öncesinde ilin nüfusunun tamamına yakını tarımla geçimini sağlamaktaydı. 1875 tarihinden itiribaren ilimizin başlıca ürettiği tarım ürünleri ; buğday, arpa, darı, fasulye, kavun, karpuz, dut, soğan, zerdali, elma ve erik tir.

 

Hayvancılık

 

Kaliteli Sohbet Odaları ilimizde hayvancılık belli başlı geçim kaynakları arasında bulunmaktadır. ilimiz doğal otlaklara sahiptir belli başlı hayvanlar arasında koyun ve sığır yetiştirciliği önemli rol oynamaktadır ve bunlarla birlikte Tavuk yetiştiriciliği ve arıcılıkta gelişmiştir.

 

Sanayi ve Ticaret

 

VIII. yy. gezgini MARKO POLO ilde dokumacılığın gelişmiş olduğunu kitaplarında bizlere belirtmektedir. XIV.yy da İbn-i BATUTA kentte dokumacılık ve bakır eşya yapımının ileri düzeyde olduğunu belirtmiştir. Ayrıca günün modasına uygun koşum takımları, Ayakkabı üreticiliği ilede ünlenmiştir.

 

Tarihi ve Turistik Yerleri

 

Doğu Anadolu nun Kuzey Batısında bulunan ilimizin belli başlı Tarihi ve Turistik Yerleri şunlardır; Hızır Abdal Sultan Türbesi, Mama Hatun Kervansarayı, Gülalibey Camii, Erzincan Müzesi, Kemah Kalesi, Karanlık Kanyon, Altıntepe, Yedi Göller, Otlukbeli Gölü dür.

 

Hızır Abdal Sultan Türbesi

 

Seviyeli Sohbet Odaları ilimzin Kemaliye ilçesine bağlı olan Ocak Köyü ilçe merkezine 40 km uzaklıkta bulunmaktadır. türbenin bulunduğu yere 700 yıl önce tekke kurulmuştur.Günümüze kadar gelen türbe Selçuklu ve Osmanlı mimarisinin özelliklerini taşımaktadır.

 

Mama Hatun Kervansarayı

 

Satukoğulları Hükümdarı II. İzzettin Saltuk un kızı ve 1191 yılında Saltukoğulları Beyliğinin ilk kadın hükümdarıdır. Kadın Hükümdar Mama Hatun Tercan da Orta Çağ Türk mimarisinin en önemli eseri kervansaray, hamam, mescit ve kendi türbesinden oluşan büyük bir külliye yaptırmıştır.

 

Evet arkadaşlar bir makalemizin daha sonuna gelirken sizleri Ücretsiz Sohbet Odaları mızda yepyeni arkadaşlıklar kurmaya davet ediyor ve iyi günler diliyoruz.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yorumlar (4 Yorum)

    Erzincan ilinin bilinmeyen yonleriyle daha Güzel sunumla tanımış olduk..Basarilar

    Klavyene sağlık Erzincan ilimiz hic gitmedim ama soğuk bir şehrimiz olduğunu biliyorum güzel yorumlamışsımız teşekkürler.

    emeğinize sağlık…

    Emeginize saglik.


SevgiLimani.Net

Kendinizi yalnız hissettiğinizde sohbet edebileceğiniz birilerini aradığınızda imdadınıza yetişecek olan sohbet sitesi.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2019 SevgiLimani.Net - Tüm hakları saklıdır.