istanbul Chat Odaları

admin     15-12-19     Sohbet Odaları     istanbul Chat Odaları     568 Defa Okundu

istanbul Chat Odaları

istanbul Chat Odaları

istanbul Chat Odaları

Makalemize hoşgeldiniz arkadaşlar sizlere Türkiyenin ve dünyanın metropol şehri olan İstanbul vede istanbul chat odaları  Sitemizden bahsetmek istiyorum.

 

Evet arkadaşlar dünyanın en değerli metropollerinden İstanbul u ve seviyeli sohbet odaları nı sizlere tanıtmak istiyorum. İstanbul’da Fatih Sultan Mehmet’in 1453 yılında fethedilmiştir ve günümüzde tarihi eserlerinizi tarihi. Bunlardan oluşanları Kız Kulesi, Topkapı Sarayı, Süleymaniye Camii, Galata Kulesi dir.

 

Asya ve Avrupa kıtalarına adeta bir kapı konumu görür. Geçit kaynaklarından biriside turizmdirmekte olan Marmara Bölgesinde olmasından önce üç mevsimin birden yaşanır bu sebeple tarımdada büyük tarihinde gelir elde edilmektedir. Ayrıca Sanayi bölgesi olan ilimizin bir diğer kaynakda sanayiciliktir. İstanbul un Yözölçümü 5.461 kilometrekare dir. İlimizin Nüfusu ortalama olarak 15.500.000 dir.

 

İstanbulun gezilecek yerleri

Bir çok tarihi olaya tanıklık eden İstanbul ilimiz tarihi ve doğal zenginlikleri, hepsi bir metropollerdendir. Tarihi ve Turistik bir gezi yapmak ister ve gideceğiniz yer Türkiye. İstanbul Sohbet Odaları nın belli başlı yerinde yerleri ve buralardan bahsedelim şimdi.

 

Sultanahmet Meydanı

 

Sultanahmet meydanı yer alıyor. Meydanda inanılmaz tarihi yapı bulundu. Bu yapılardan planlamaları; Sultanahmet Camii, Ayasofya, Yılanlı Sütun, Dikilitaş tır.

 

İstanbul Boğazı

 

Şehrin Simgelerinden birisi olan İstanbul Boğazı Asya ve Avrupa Kıtalarını ikiye ayırır ve buradaki birincil bir etkendir. Görsellik odaklı harika bir manzaraya sahiptir. Şehre gelenlerin bu harika manzarayı izlemesini mutlaka tavsiye ederim.

 

Kız Kulesi

 

II. Mehmet dönemi mühendisliği bir yapıdır. Osmanlı ve Bizans mimarisine sahip olan bu yapının günümüzde şekli II. Mehmet tarafından yapıldı.

 

Çırağan Sarayı

 

Bu yapı tarihte Kazancıbahçeleri olarak adlandırılır. Yapı şimdiki ismini Çırağan şenlikleri olarak bilinen meşale şenliklerinden gelenleri.

 

Rumeli Hisarı

 

İlimizin Avrupa yakasında bulunan hisar boğazın kuzey yakasından gelecek olan bir saldırısı önce İstanbulun Fethinden önce Fatih Sultan Mehmet’in anadolu Anadolu Hisarının tam karşısına yerleştirilmiş.

 

Anadolu Hisarı

 

Şehrin Anadolu yakasında yer alıyor. 1395 yılında Yıldırım Beyazıt tarafından imal edildi.

 

Evet arkadaşlar makalemizin sonuna gelirken sizleride keyifli ve seviyeli bir sohbet için Seviyeli Sohbet odaları mıza bekliyoruz.

Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SevgiLimani.Net

Kendinizi yalnız hissettiğinizde sohbet edebileceğiniz birilerini aradığınızda imdadınıza yetişecek olan sohbet sitesi.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2019 SevgiLimani.Net - Tüm hakları saklıdır.