izmir Chat Odalari

     17-12-19     Sohbet Odaları     izmir Chat Odalari     593 Defa Okundu

izmir Chat Odaları

 

 

 

 

Merhaba arkadaşlar yeni bir makale ile karşınızdayız. Bu makalede sizlere egenin incisi İzmir ve İzmir Chat Odaları  nı tanıtacağız umarım makalemizi beğenirsiniz.

 

 

 

 

 

izmir chat odaları

izmir chat odaları

 

 

 

 

Egenin incisi güzel şehir izmir in yüzülen 7340 kilometra karedir. Nüfusu günümüzde 4,500.000 kişi üzerindedır. Türkiyede il sıralamasında 23 üncü en büyük ildir. İzmir Anadolu yarım adasında. 

 

 

 

 

  • İzmirin Turistik Yerleri

 

 

 

Saat Kulesi, Asansör, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Kemeraltı Çarşısı, Agora, Kadifekale, Aziz Voukolos Kilisesi

 

 

1. Saat Kulesi

 

 

 

Meydanın tam darası yer alan, şehir simgesi  İzmir Saat Kulesi , 1901’de İzmirlilerin Padişah II. Abdülhamid’e tahta çıkışının 25. yılı armağanı olarak yaptırılmış. 25 metre boyundaki 4 çeşmeli kulenin saati ise Alman İmparatoru II. Wilhelm’in hediyesi.

 

 

 

 

Saat yapımcılığını bugüne kadar hiç durmadan çalışıyor. Meydanda yer alan İzmir’in güzel camilerinden, 18. yüzyıldan kalma sekizgen mimarili  Konak Yalı Camii  ise göz alıcı Kütahya Çinileri ile meydanın bir başka yıldızı. Meydanın Varyant’a çıkan yokuşun önünde ise görmeniz gereken 2 güzel müze var.

 

 

 

2.Arkeoloji ve Etnografya Müzesi

 

 

 

Körfez’e karşı kurulu, tarihin eski çağlarında bir yolculuğa çıkartan Arkeoloji Müzesi ile Etnografya Müzesi, Konak’ta Körfez’e nazır Bahribaba Parkı içerisinde, ulaşılabilirlik ortamında kolayca kolay bir yerdeler. Etnografya Müzesi, 1831’de vebalılar için St. Rock Hastanesi olarak yerleşik. Daha sonra kimsesiz Hıristiyan çocuklarını konuk ederken. İzmir’in ilk eczanesini tasvir eden canlandırma ile nazar boncuğu yapımını anlatan gezinmeyi gezin. Bayraklı (Smyrna), Efes, Bergama, Milet, Klazomenai, Teos ve İasos gibi Ege’nin antik yerlerindeki kazılardan çıkarılan eserler İzmir Arkeoloji Müzesinde Batı Anadolu tarihine ışık tutuyor. ‘Bronz Koşan Atlet Heykeli’ ile birlikte ‘Bronz Demeter Heykeli’ müzenin en ilgi çeken eserlerinden.Roma Dönemi’ne tarihlenen mermer ‘Androklos Heykeli’nin’ ise Efes’in kurucusu Androklos’a ait olduğunun düşünülüyor

 

 

 

3.Kadife Kale

Büyük iskenderin bir ağacın gölgesinde uyuduğu tarihinde. İzmir merkezde Körfeze hakim merkezindedır. 4.yüzyılda B. İskenderin’e emriyle generali yaptırıldı. Kalenin çevresi bugün modern merkezi yerlerinin açık olduğu halde Roma dönemine ait sur duvarları görülebiliyor.

 

Evet Arkadaşlar makalemizin sonuna

 

Evet arkadaşlar makalemizin sonuna gelirken sizleride sohbet etmek için İzmir Sohbet Odaları na davet ediyoruz
Sohbet e giriş için buraya tıklayabilirsiniz ----> İzmir Chat  ve iyi sohbetler diliyoruz.
Seviyeli , Kaliteli Sohbet in tek adresi SevgiLimani.NeT


Etiketler

Sende Paylaş  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SevgiLimani.Net

Kendinizi yalnız hissettiğinizde sohbet edebileceğiniz birilerini aradığınızda imdadınıza yetişecek olan sohbet sitesi.

Bağlantılar

Sosyal Medya

Sizde hemen bizi takip edin!

© Copyright 2019 SevgiLimani.Net - Tüm hakları saklıdır.